Inter-Tech L.K., filtracja, serwis, części
FILTRACJA - CZĘŚCI - SERWIS
linia
linia pion
linia pion
linia pion
linia pion
Tel. 12 415-18-91
31-215 Kraków, ul. Koło Białuchy 23

Jesteśmy z Wami już 20 lat!

Odwadnianie osadów

Proces odwadniania osadów

Odwadnianie osadów jest to proces polegający na obniżeniu zawartości wody w osadach w takim stopni aby uwodnienie końcowe było jak najniższe. W trakcie odwadniania osadów usuwana jest woda kapilarna. Proces odwadniania osadów polega na rozdzieleniu osadu na suchy placek i czysty pozbawiony zawiesin odciek. Efektem tego jest zmniejszenie objętości osadu.

Zagęszczanie osadów obniża koszty odwaniania

Proces odwadniania osadów ze względu na koszty powinien być poprzedzony tak zwanym zagęszczaniem. Koszty odwadniania znacznie maleją wraz ze wzrostem suchej masy w osadzie. Wodę zawartą w osadach dzieli się na wodę związaną i wolna. Bardzo istotny wpływ na przebieg tego procesu oraz jego efekt końcowy ma znaczna ilość czynników takich jak uwodnienie początkowe, zawartość substancji stałych, wstępne przygotowanie osadów, jakość osadu oraz opór właściwy.

Odwadnianie osadów

Rodzaje odwadniania osadów

Jeżeli prezentujemy radzaje odwadniania osadów to w tym asortymencie może to odbywać się naturalnie poprze zastosowanie metody poletka czy laguny lub mechaniczne, przy czym ostatni omawiany typ możemy podzielić na taśmowe prasy filtracyjne oraz wirówki. Należy nadmienić, że mechaniczne odwadnianie osadów jest znacznie bardziej efektywne i coraz częściej stosowane, szczególnie na średnich i dużych oczyszczalniach ścieków.

Oferta owadniania

W naszej ofercie znajdziecie Państwo prasy filtracyjne do odwadniania osadów. Istotnym elementem w odwadnianiu osadów poprze taśmową prasę filtracyjną jest dobór taśm filtracyjnych o odpowiednich parametrach. Nasz doświadczony zespół służy Państwu pomocą w doborze odpowiedniego materiału do filtracji.

|
|
|
|

Prawo autorskie ©1998 Inter-Tech Leszek Kowanek

Inter-Tech L.K., filtracja, serwis, części
31-215 Kraków, ul. Koło Białuchy 23
E-mail:


wykonanie: Studio Nivo